czwartek, 24 sierpnia 2017

Odgrzybianie budynków - grzyb i pleśń w budynku

Odgrzybianie budynków jest usługą skoncentrowaną na lokalizacji przyczyn pojawienia się zagrzybienia, a przede wszystkim na skutecznym usuwaniu grzyba i pleśni. Podczas prac deratyzacyjnych, używamy certyfikowanych produktów oraz w pełni ekologicznych.


   Odgrzybianie budynków - przyczyny, wilgotność powietrza                  

  

Prace związane z usługą odgrzybianie budynków mają na celu nie tylko likwidacje pleśni czy zagrzybienia, ale przede wszystkim pomóc w eliminacji przyczyn. A te przyczyny to m.in fatalnie działająca wentylacja grawitacyjna czyli ta tradycyjna, jak również mechaniczna odgrywa niebagatelną rolę w procesie tworzenia warunków do rozwoju tych toksycznych mikroorganizmów. Jeśli wilgotne powietrze nie zostanie odprowadzona poza obiekt na czas, to znajduje miejsca do osadzania się na powierzchniach o niższej temperaturze czyli okna, drzwi i wyziębione miejsca na ścianie czy narożniki przy suficie, w postaci skroplonej pary wodnej. Przyczyną takiej stanu rzeczy jest niedrożność kanałów wentylacyjnych, przez brak odpowiedniej diagnostyki, nadmierną eksploatację i przeróżne urządzenia mechaniczne, które to korzystając z infrastruktury wentylacji grawitacyjnej, osłabiając w efekcie jej działanie.
   Grzyb i pleśń w budynkach - wpływ na zdrowie                          

            

Grzyby czy pleśnie w budynkach ,są silnie toksycznymi drobnoustrojami, których produktami przemiany komórkowej tych mikroorganizmów są groźne dla zdrowia mykotoksyny. Grzyby z rodzaju stachybotrys czy penicylinum, powodują podrażnienia układu oddechowego, astmę, zapalenie zatok, alergie skórne czy również depresje. Droga jaką dostają się do organizmu człowieka to przede wszystkim droga kropelkowa, czyli poprzez codzienne czynności takie jak odkurzanie czy sprzątanie. Jeśli zarodniki grzybni zlokalizowane np. na ścianie nie zostaną zlikwidowane, nie zalecamy samodzielnego ich usuwania ponieważ roznieść je można po całym pomieszczeniu bądź domu, i gdy znajdą wilgotne i zacienione miejsce rozwiną się również tam.   Co zrobić,by pleśń i grzyb nie wróciły ?                                   

               

Po odgrzybianiu i usuwaniu grzyba i pleśni w budynku, należy poważnie zastanowić się na poprawą wentylacji grawitacyjnej, tak aby działała efektywniej, wraz z nawiewnikami okiennymi, w celu efektywnej wymiany wilgotnego powietrza z pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostaje również stan folii paroizolacyjnej zlokalizowanej w obrębie dachu, ponieważ ma istotny wpływ na kondensowania się pary wodnej przyczyniając się do rozwoju zagrzybienia. Istotny wpływ na ryzyko ponownego pojawienia się pleśni bądź grzyba, jest brak docieplenia zewnętrznej strony ścian nośnych domu, pomiędzy poszczególnymi miejscami na omawianej powierzchni czy miejsc łączenia z fundamentem, czyli podstawą budynku, może doprowadzić do różnic temperatury co z kolej prowadzi do wyziębienia ścian wewnętrznych, tworząc ryzyko do ponownego pojawienia się pleśni.   O czym pamiętać po usłudze odgrzybiania budynków ?                 

         

Odgrzybianie budynków z grzybów i pleśni, z groźnych dla zdrowia mykotoksyn, to w pełni bezpieczna usługa, po której można użytkować poddane usłudze odgrzybiania pomieszczenie. Preparaty używane w celu usługi deratyzacyjnej są nie tylko efektywne, ale przede wszystkim ekologiczne. Jeśli klienci ustosunkują się do naszych zaleceń, w kwestii profilaktyki eksploatacji pomieszczeń użytkowych jak i tych do których niezbyt często zaglądamy jak poddasze, domowe kotłownie, piwnice, gdzie szereg przyczyn powodujących rozwój, tak silnie toksycznych mykotoksyn zostanie zlokalizowanych, pleśń czy grzyb nie powinny się pojawić ponownie.   ile kosztuje odgrzybianie budynków ?                                                      


Koszt usługi odgrzybianie budynków jest uzależniony od wielu czynników, więc każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie. Te czynniki to m.in stan porażonej grzybem powierzchni czy to tynku gipsowego, powłoki malarskiej czy architektury drewnianej budynku. Profesja jaką wykonujemy jest niszowa, zatem koszt usługi deratyzacyjnej jest ustalany na miejscu.   Gdzie wykonujemy Usługę odgrzybiania w budynkach?                         


Odgrzybianie Budynków, usuwanie grzyba i pleśni w budynkach, wykonujemy na terenie aglomeracji Warszawskiej : Ursus, Wola, Wesoła, Bielany, Bemowo,  Wołomin, Muranów, Ożarów Mazowiecki, Warka, Serock, Płońsk, Zegrze, Skierniewice, Radom, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym, Zielonka, Pruszków, Piastów, Łomianki, Janki, Brwinów, Konstancin, Chotomów, Legionowo, Miedzeszyn, Śródmieście, Imielin, Ząbki, Rembertów, Kabaty, Jabłonna, Marki, Praga, Anin, Włochy,  Targówek, Żoliborz, Mokotów, Wawer, Białołęka, Natolin, Sadyba, Tarchomin, Płock, Wilanów, Ochota, Ursynów. I w Polsce : Kielce, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Radom.
   Zobacz także :